Plošiny pro imobilní osoby

Firma MANUS Prostějov, spol. s r.o., je úspěšnou českou výrobní firmou, která se primárně zabývá výrobou šikmých schodišťových a svislých zvedacích, resp. zdvihacích, plošin pro imobilní osoby.

V současné době máme v naší nabídce šikmou schodišťovou plošinu typ IPM 300 s přímou dráhou, která je vhodná pouze pro přímá schodiště. Tento typ plošiny instalujeme vždy na vnější stranu schodiště.

Dále našim klientům nabízíme také naši šikmou schodišťovou plošinu typ CPM 300-2, kterou využíváme na lomená nebo zatočená schodiště. Tento typ plošiny navrhujeme také na jednoramenná schodiště, pokud potřebujeme pojezdovou dráhu plošiny v dolní stanici zatočit o 90° nebo 180°. Dále ji využíváme na víceramenná schodiště o několika patrech. Tato plošina jezdí vždy po vnitřní straně schodiště.

Obě tyto šikmé schodišťové plošiny umíme vyrobit jak s ručním, tak s automatickým sklápěním přepravní desky, jejíž velikost určujeme vždy dle prostorových možností zákazníka.

Dále našim zákazníkům nabízíme svislé zvedací plošiny typ VPM 250, resp. VPM 250-1, s elektromechanickým pohonem pro vyšší zdvihy a naši nůžkovou zdvihací plošinu typ NPM 400 s elektrohydraulickým pohonem s maximálním zdvihem do 1,7m.

Naše svislé zvedací, resp. zdvihací, plošiny instalujeme do zděných nebo montovaných šachet a také do volných prostor, přičemž v těchto případech využíváme branek a bočního ohrazení.

Na každou zakázku zpracováváme vlastní projektovou dokumentaci, podle které tato zařízení také vyrábíme.

Z drtivé většiny, a to zejména na území České republiky a Slovenska, tyto plošiny u našich zákazníků také instalujeme a samozřejmě provádíme pravidelný servis.


Všechny naše plošiny jsou řádně certifikovány a splňují všechny požadavky současně platných norem a předpisů. 

Webdesign, tvorba www + SEO | Almaweby