Rampy a ližiny

Nájezdové rampy a ližiny slouží k překonání menších výškových rozdílů a bariér. Firma MANUS Prostějov, spol. s r.o., vyrábí jak lehké duralové ližiny, tak pevné ocelové nájezdové rampy z roštů.

Duralové ližiny slouží k překonání menších výškových rozdílů, jejich výhodou je jejich nízká hmotnost, snadná manipulace a jejich mobilita. Tyto ližiny jsou zasouvací do sebe a dají se využít na mnoha různých místech. Po bocích jsou opatřeny držadly pro jejich snadné přenášení.
Firma MANUS Prostějov, spol. s r.o. nabízí svým zákazníkům ližiny o dvou délkách, a to 2 150 mm (maximální roztažitelná délka) a 3 130 mm (maximální roztažitelná délka). Povrch těchto ližin je opatřen protiskluzovým nátěrem. Tyto ližiny jsou také vhodné pro nájezd invalidního vozíku do osobního automobilu. 

Ocelové rampy z roštů jsou stacionární, tj. jsou vždy pevně uchyceny k danému místu. Instalují se převážně u vchodů do bytových nebo rodinných domů nebo do veřejných budov. Jsou vyráběny z oceli a chráněny proti korozi žárovým zinkováním. Mohou je využívat jak samotní vozíčkáři, tak např. maminky s kočárky a cyklisté.
Jsou prakticky bezúdržbové. Jejich nevýhodou je jejich vysoká hmotnost, zaměření na jedno konkrétní místo a nutný dostatek prostoru pro jejich umístění. Dále je nutné v tomto případě dodržet jejich požadovaný podélný sklon. Tyto rampy musí být po obou stranách opatřeny schodišťovými madly a vodícími tyčemi. V některých případech, a to zejména u veřejných budov, také výplněmi zábradlí. Dále musí být nájezdové rampy z roštů delší než 9 000 mm přerušeny podestou v délce nejméně 1 500mm.

Webdesign, tvorba www + SEO | Almaweby